У росіян через інтернет вкрали $ 175 мільйонів!

Січень 18, 2012 – 4:54 pm

Російський розробник антивірусів компанія «Доктор Веб», яка спеціалізується й на безпеці фіноперацій, вирішив підрахувати збитки російських громадян від крадіжок грошових коштів за допомогою систем інтернет-банкінгу. Варто зазначити, що сьогодні в мережі страждають також і ті, кому необхідно отримати терміново гроші в борг у Москві, і ті, хто просто робить покупки через інтернет-магазини.

Як з’ясувалося, в минулому році кіберзлочинцям вдалося заробити на росіянах близько 175 млн доларів. При тому що сукупний обсяг трансакцій через мережу, якщо вірити оцінками J’son & Partners, досяг у минулому році на території Російської Федерації рівня в 420 млрд рублів, тоді як в 2010-му цей показник дорівнював 300 млрд.

На даний момент щомісячний збиток від атак оцінюється в 450-500 млн рублів. Періодично збиток по всіх банках за один день може виростати до 80-90 млн. Причому це лише видима частина величезного айсберга, до всього іншого цифри продовжують рости без якої-небудь ознаки уповільнення. Дані кошти, які йдуть у тінь, підживлюють злочинні співтовариства різної спрямованості.

Таким чином, на даний момент шахраям з усіх операцій дістається кожен 79-й цент. Проте банки, як правило, воліють не афішувати інформацію про випадки розкрадання коштів з рахунків своїх клієнтів.