У Чехії почали продавати перший в світі пасажирський безпілотник

Лютий 22, 2017 – 10:22 pm


Найбільший чеський інтернет-магазин Alza.cz включив в свій асортимент перший в світі пасажирський безпілотник Ehang 184.
Дітище китайської компанії EHang виконано за схемою квадрокоптера з композитних матеріалів – вуглецевого волокна і алюмінієвого сплаву. Завдяки їм корпус вийшов дуже легким і міцним. Кабіна розрахована на одну людину (максимальна вантажопідйомність 118 кг).

Всередині встановлені лише крісло і планшет. Апарат рухається по заздалегідь прокладеному маршруту, тому від пасажира не потрібно участі в управлінні. Йому достатньо лише поставити пункт призначення і натиснути кнопку «зліт». При цьому весь політ віддалено контролюють диспетчери.

Ehang 184 повністю електричний. Він здатний розвивати швидкість до 100 км / год і на одному заряді долати 20 кілометрів. Щоб повністю зарядити його необхідно дві години. При виникненні технічної несправності або іншої позаштатної ситуації апарат автоматично приземляється на найближчому безпечному місці.


Вперше пристрій показали на виставці електроніки CES в кінці минулого року. Alza забула вказати ціну апарату, але за інформацією виробника, вона складе від 200 до 300 тис. доларів США. В даний час транспортний засіб проходить випробування в Дубаї, влада якого хоче створити мережу безпілотних авіатаксі.

Цікаво те, що у Чехії використання такого пристрою не дозволяє законодавство, змінити яке швидко не вийде, тому хто буде купувати такий пристрій поки невідомо.