Mozilla повністю закриває проект Firefox OS

Лютий 6, 2017 – 9:40 pm

Mozilla остаточно відмовилася від розробки Firefox OS – операційної системи з відкритим вихідним кодом (IoT). Компанія закрила проект і повністю розформувала команду з 50 інженерів.
Відзначається, що частина розробників, задіяних в проектах з розвитку рішень для споживчих пристроїв, може бути прийнята в інші відділи і на інші посади.

Відмова від Firefox OS – черговий знак того, що Mozilla переживає не найкращі часи. Зокрема, за останні кілька років частка Firefox на ринку значно впала і браузер поступився місцем більш популярному Google Chrome. Намагаючись підтримати свою позиції на ринку, Mozilla почала досліджувати інші важливі сфери. Так була запущена мобільна операційна система Firefox OS, спрямована на недорогі пристрої в країни, що розвиваються. У лютому 2012 року компанія Telefonica спільно з Mozilla випустили прототип смартфона, що працює під її управлінням. Перші два комерційних смартфона на базі Firefox OS були випущені в 2013 році, їх виробником стала іспанська компанія Geeksphone, яка через два роки вирішила покинути цей бізнес.

Зростаючий ринок смартфонів не підігрів інтересу до ОС, яка так і не змогла конкурувати з Android і iOS. Нові девайси з нею більше не розроблялися (на той час лінійка смартфонів на базі Firefox OS включала 18 моделей, що випускаються Alcatel, LG, ZTE, Huawei і іншими партнерами Mozilla), а влітку 2016 Mozilla заявила про готовність повністю згорнути проект.