З’явився аудіоформат нового покоління – Mp3hd

Березень 24, 2009 – 10:27 am

Компанія Thomson закінчила розробку нового формату аудіозапису. Mp3hd сумісний з традиційним Mp3 і дозволяє записувати звук без втрати якості, як і формати FLAC, HD-AAC і WMA Lossless. Зворотна сумісність формату  говорить про те, що, якщо плеєр не може програвати Mp3hd (тобто відсутні відповідні кодеки), він ідентифікує запис як Mp3 і програватиме її в цій якості. Звичайно, висока якість звуку означає і великий розмір файлів.

Представник компанії повідомив, що звичайні Mp3-плеєри зможуть відтворювати Mp3hd-файли як Mp3, тому що в Mp3hd-файли додані доріжки у форматі Mp3, а також тег Id3, що зберігає такі дані, як назву трека, альбому і ім’я виконавця.

Новий формат підтримує бітрейти від 500 до 900 Кбіт/с і його основний недолік – це кінцевий розмір файлу. Наприклад, чотирьоххвилинна пісня з бітрейтом близько 900 Кбіт/с займе близько 26 Мбайт. А такий же трек з бітрейтом 600 Кбіт/с займе близько 18 Мбайт місця на диску.

Поки немає інформації про те, що у Thomson з’явилися партнери, які випускатимуть пристрої з підтримкою нового формату аудіоданих. Але компанія планує укласти партнерські угоди в найближчому майбутньому. Підтримка апаратного забезпечення просто необхідна для затвердження нового формату на ринку.

Кожен користувач може викачати енкодер від Thomson на сайтt All4mp3. Енкодер дозволяє перетворювати 16-бітові стерео WAV-файли з частотою 44,1 Кгц у формат Mp3hd. Для програвання файлу потрібно викачати плагін для Winamp.