Портативні Mp3-плеєри відзначають 10-річний ювілей

Березень 12, 2008 – 1:42 pm

Портативні Mp3-плеєри відзначають 10-річний ювілей. Першим комерційно доступним кишеньковим Мр3-плеєром став пристрій Mpman F10, що презентувався корейською компанією Saehan Information Systems. Цей апарат дебютував в рамках виставки CEBIT 1998 в Ганновері, нагадує “Компьюлента”.

Оригінальна версія Mpman F10 оснащувалася невеликим інформациюнним дисплеєм і всього 32 Мб флеш-пам’яті. Цього об’єму вистачало для зберігання всього декількох композицій, а можливість використання змінних карт-памяті була відсутня. Перенесення файлів в плеєр Mpman F10 з комп’ютера здійснювалося через паралельний порт.

Mpman F10, який мав розміри 16 на 9 на 7 см і що важив близько 60 грамів, для того часу був дуже компактним плеєром. Спочатку модель Mpman F10 продавалася за 250 доларів, але за додаткових 70 доларів покупець міг подвоїти об’єм вбудованої пам’яті.

Особливого успіху новинка не мала, оскільки незабаром з’явилася нова модифікація плеєра Mpman F20, у якої був слот карт пам’яті стандарту Smartmedia.

У той час Американська асоціація звукозаписних компаній (RIAA) вже почала звинувачувати формат Мр3 в зниженні рівня продажів компакт-дисків. Проте спроби звукозаписної індустрії задушити Мр3-плеєри провалилися.